BHT: سریعترین روش پیوند و انتقال موی طبیعی از بدن به سر و ابرو

پیوند مو از سر به بدن، که با نام BHT شناخته می شود نوعی عمل کاشت مو است که عملکرد خوبی داشته و بدون استفاده از تیغ جراحی انجام میگیرد. این روش با استفاده از بی حسی موضعی انجام میشود. برای انجام این روش طول موها باید ۱-۲ میلی متر بوده و پزشک از یک ذره بین برای مشاهده ی دقیق مو استفاده می کند.

سپس فولیکول مو با استفاده ی از یک ابزار مخصوص استخراج می شود.فولیکول ها در یک ظرف مخصوص که حاوی نوعی مایع نگه دارنده است قرار داده شده و در دمای پایین نگه داری می شوند. عضو اهدا کننده به یک پماد ضد عفونی کننده آغشته می شود و در طی ۵ تا ۷ روز بهبود می یابد و اثرات این عمل روی عضو اهدا کننده قابل رویت نخواهد بود.

بعد از استخراج فولیکول ها از عضو اهدا کننده، ریشه ی مو ها باید با استفاده از تکنیک برش و جایگذاری در قسمت بدون مو (کچل) که به ان عضو گیرنده هم گفته می شود، قرار داده شوند. با اینکه تعداد اعضایی که می توان از آنها به عنوان اهدا کننده ی استفاده کرد زیاد هستند، ولی نعداد ریشه ی استفاده شده در کاشت مو تعداد محدودی است این موضوع وخصوصا در حین برداشت فولیکول از موی سر به شدت مورد توجه قرار میگیرد. این به این معناست که زمانی که از موی دیگر قسمت های بدن  برای کاشت روی سر استفاده می شود، احتمال به جا ماندن اثرات این عمل کاهش می یابد.

کاشت موی بدن در سر  BH  روشی منحصر به فرد است که در آن موی بدن را به سر پیوند می زنند. این روش برای کسانی مناسب است که در عضو اهدایی آنها (پشت سر) به مقدار لازم فولیکول وجود نداشته باشد.

BHT در مواردی که قسمت دریافت کننده ی مو به دلیل جراحی های نامناسب یا خراش های زیاد (در حین کاشت مو) توسط جراح ناوارد از نظر زیبایی در حالت خوبی نباشد و یا اینکه هیچ ریشه ی مویی برای پیوند زدن در آن نقطه با قی نمانده باشد ، یک روش بسیار خوب در ترمیم مو است. هزینه ی BHT برای هرکسی بنا به شرایط افراد، متفاوت خواهد بود.

برای رزرو وقت و تماس با پزشک مورد نظر با شماره های  ما تماس فرمایید.

کاشت موی بدن در سر( BHT ) چیست؟


کاشت موی بدن در سر روشی است که در آن با استفاده از ابزار و تکنیک های استخراج فولیکول (FUE) موی قسمت هایی از بدن مانند سینه، پشت، پاها، و دست ها را به قسمت های طاس سر پیوند می زنند. نوع دوم BHT پیوندی است که در آن فولیکول موهای سر را به قسمت هایی از ریش و یا ابرو پیوند می زنند تا کمبود موی این نواحی جبران شود.

کاشت موی بدن در سر عملی است که از ان به عنوان آخرین راه حل در بعضی شرایط خاص، استفاده می شود. برای مثال در شرایطی از این روش استفاده می شود که:

قسمت های اهدا کننده در سر، دیگر موی مناسب این کار را نداشته باشد. این مورد زمانی اتفاق می افتد که استخراج بیش از حد فولیکول ها باعث می شود که امکان انجام دوباره ی اینکار وجود نداشته باشد. موارد دیگری که در آن از موی بدن استفاده می شود مواردی است که در آن به اندازه ی کافی از موی سر استفاده شده است و انجام دوباره ی آن باعث آسیب به زیبایی آن می شود.

BHT روش بسیار موثری است


در مواردی که جراحی های گذشته نتوانسته اند ظاهر مناسبی را فراهم آورند و یا خراش ها به گونه ای بوده اند که اثر آنها به جای مانده است و یا عضو اهدا کننده به اندازه گذشته توانایی اهدای مو را ندارد، BHT بسیار موثر خواهد بود. با کاشت مو در محل خراش های گذشته می توان زیبایی این قسمت ها را ترمیم کرد. همچنین برای افزایش حجم موها به مقداری بیش از حد معمولی، در زمانی که عضو اهدا کننده ی قدیمی دیگر در دسترس نباشد، می توان از این روش استفاده کرد.

تمامی موارد بالا با استفاده از موی بدن قابل انجام خواهد بود اما فرد باید بداند که در مرحله ی رشد، موی بدن به اندازه ی موی سر قابل اعتماد نخواهد بود. به طور متوسط رشد موی بدن بین ۳۰ تا ۷۰ درصد متغیر است. قسمت هایی از بدن که به عنوا بهترین اعضای اهدا کننده شناخته می شوند، سینه، پشت و پاها هستند. یکی از معایب استفاده از موی بدن این است که در این روش آسیب وارده به ریشه ی مو در هنگام استخراج فولیکول بیشتر از موی سر است. علت ان انعطاف پذیری بیشتر در لایه های پوست این قسمت ها است. زمانی که استخراج فولیکول ها از پوست سر انجام می شود، تحرک و جابجایی در پوست سر کم است. بافت پوست سر نازک تر است به همین دلیل ریشه ی موها در حین اعمال فشار دچار آسیب نمی شوند. بافت پوست بدن انعطاف پذیری بیشتری دارد و به دلیل تحرک بیشتر، آسیب های بیشتری به ریشه ی مو وارد می کند. برای درک این موضوع می توانیم حرکت لایه های یک جسم سخت را با حرکت لایه های یک جسم نرم مقایسه کنیم. لایه های درونی جسم نرم بیشتر از جسم سخت قابلیت حرکت و جابجایی را دارند. در مورد ساقه ی موها نیز این موضوع می تواند در تنیجه ی پیوند تاثیر گذار باشد.

آیا موی بدن می تواند به اندازه موی سر رشد کرده و بلند شود؟


تحقیقات انجام شده در سال ۲۰۱۳ نشان می دهد که زمانی که موی بدن در سر پیوند داده می شود، رشد آنها از موی سر نیز بیشتر خواهد بود. این اتفاق به خاطر اثر پذیری موهای پیوندی ایجاد می شود. اثر پذیری مو های پیوندی شرایطی است که مو ها وقتی در محل جدید کاشته می شوند خود را با شرایط آن عضو سازگار میکنند. در این حالت،  قابلیت رشد طولی موهای کاشته شده افزایش می یابد.

چه کسانی بهترین کاندید برای BHT هستند؟


افرادی که خواستار BHT  هستند باید یک سری مشخصات فیزیولوژیکی خاص داشته باشند تا برای این کار مناسب باشند. موی بدن آنها باید برای سر مناسب باشد تا پیوند آن انجام شود. از نظر رشدی، این موها با موی سر متفاوت هستند، که رشد آنها بعد از پیوند بر روی سر با گذشت زمان ممکن است تغییر کند.

واحد های فولیکولی  موی بدن از نظر آناتومیکی با موهای سر متفاوت اند. در قسمت سر، واحد های فولیکولی به صورت تکی،دوتایی یا سه تایی وجود داردند در صورتی که در بدن، واحد فولیکولی بیشتر به صورت تکی یافت می شود.

در این عکس به راحتی تفاوت فولیکول ها قابل مشاهده است. به همین دلیل است که پوشانندگی موهای بدن به اندازه ی موهای سر، زیاد نیست. حجم ۶۰ واحد/سانتیمتر مکعب از فولیکول های بدن، ۶۰-۷۰ مو/سانتیمتر مکعب را تحویل می دهد. در حالیکه یک حجم ۶۰ واحد/سانتیمتر مکعب از فولیکول های سر، ۹۰-۱۲۰ مو/سانتیمتر مکعب را تحویل می دهد. در نتیجه با حجمی مساوی، پوشانندگی دو برابر به دست می آید.

BHT روش بسیار خوبی است که باید با دقت و بررسی انتخاب شود. از این روش برای تراکم بیشتر موها استفاده می شود اما در زمانی که موهای سر قابلیت اهدا شدن را دارند هرگز نباید از BHT استفاده کرد.

بسیاری از جراحان کاشت مو از جمله  متخصصین کلینیک کاشت مو رازی که روش پیوند موی بدن به سر را انجام می‌دهند رعایت دستورالعمل‌های زیر را توصیه می‌کنند:

 • 2 هفته قبل از جراحی از مصرف داروها و مکمل‌های رقیق کننده خون خودداری کنید. این داروها و خوراکی‌ها شامل آسپرین، ایبوپروفن، مکمل ویتامین و سیر هستند.
 • 2 تا 3 هفته قبل از جراحی سیگار را ترک کنید. نیکوتین موجود در سیگار با تنگ کردن رگ‌هایی که به پوست سر خونرسانی می‌کنند روند التیام و رشد موها را مختل می‌کند.

روش BHT


روش BHTروش BHT1

کاشت موی بدن در سر، شامل برداشت موهایی که در بدن به صورت زائد رشد میکنند و پیوند زدن آنها به پوست سر است. در این روش عضو اهدا کننده معمولا سینه یا پشت است. برداشت موهای قسمت اهدا کننده با استفاده از استخراج واحدهای فولیکولی صورت میگیرد. ویژگی موهای این قسمت با موهای سر متفاوت است. موهای سینه و پشت معمولا نازک تر و حالت دار تر از موهای سر هستند. فاز رشدی آنها طولانی تر از موهای سر است و معمولا ۱۸ ماه طول می کشد. ویژگی های موی سینه و پشت به گونه ای است که از آنها برای پوشانندگی وسط سر استفاده میکنند.  روش BHT برای ایجاد خط رویش مو و افزایش طول موها مناسب نیست چون موهای پیوند خورده از نظر ویژگی های ساختاری و ظاهری با موی سر متفاوت اند و فاز رشد طولی آنها کمتر است. BHT فقط زمانی باید انجام شود که حجم مو در ناحیه اهدایی کفایت نکند، چون استفاده از مو های اطراف سر بهترین نتیجه و پوشانندگی را خواهد داشت

مزایای کاشت مو به روش BHT چیست؟


BHT منبع ذخیره ای از مو است برای اینکه در صورت نیاز با استفاده از آنها، قسمت های کم مو، پر شده و حجم موها افزایش پیدا کند. این روش برای زمانی مناسب است که موهای سر برای اهدا دیگر مناسب نباشند و یا به صورت همزمان با اهدای موی سر از این روش استفاده شود تا سر به عنوان عضو دائمی اهدا کننده آسیب نبیند.

 • استخراج مناسب فولیکول مو از اعضای بدن
 • رشد موهای بدن برای رسیدن به نتیجه ی مورد نظر بسیار سریع است.
 • سازش پذیری و قدرت ادغام موی بدن در سر بسیار مناسب است بطوریکه کسی نمی تواند متوجه آنها شود.

درصد موفقیت کاشت موهای بدن در سر


 موفقیت عمل کاشت موی بدن در سر به عوامل زیر بستگی دارد:

 • تجربه و مهارت دکتر جراح و تیم همراه او در عمل کاشت مو
 • جهت رویش واحد های فولیکولی
 • نوع پوست و ویژگی های آن
 • تراکم و ساختار موهای سر
 • روند رشد موهای بدن
 • نحوه ی استخراج فولیکول ها
 • سازگاری موهای بدن و موی سر

هزینه ی پیوند مو به روش BHT


هزینه ی پیوند مو به روش BHT   بسته به بیمار و نواحی مورد نظر برای انجام عمل کاشت مو متغیر است لذا برای اطلاع از هزینه ها با پزشک مربوطه قبل از انجام عمل مشورت شود.

کپی فقط با ذکر منبع و لینک بلامانع است

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *