کاشت مو به روش FUE بهنرین راه برای بازگشت دوباره ی زیبایی و جوانی

کاشت مو به روش FUE بهنرین راه برای بازگشت دوباره ی زیبایی و جوانی

کاشت مو درمانی است که برای کسانی که دچار کم مویی یا طاسی می‌شوند، ایجاد شده است. این درمان یک روش ترمیم موی پیشرفته است که می‌تواند ظاهر طبیعی کلی موی سر را بازگرداند. پیوند موی FUE با یک برش منفرد میکروسکوپی آغاز می‌شود و احتمالا تا هزاران عدد ادامه می‌یابد. این برش‌ها در ناحیه اهدا کننده ایجاد می‌شوند تا واحدهای پیاز مو (گروه‌های طبیعی بین یک تا چهار مو) که به دقت انتخاب شده‌اند، به صورت یک به یک برای پیوند به ناحیه پذیرنده در پوست سر، استخراج شوند.

به دلیل طبیعت سخت و طولانی چنین جراحی مفصلی، FUE نیاز به جراح ماهرتری نسبت به سایر جراحی‌های پیوند مو دارد. به عنوان نمونه، ابزار مورد استفاده برای استخراج مو، یک دستگاه به شکل خودکار است که با دست گرفته می‌شود و به صورت دستی کار می‌کند. FUE به شدت به مهارت جراح وابسته است و بیمار باید این امر را به دقت بررسی کند.

روش پیوند موی FUE برای اجتناب از در معرض خطر قرار دادن بیماران ابداع شده است، خطراتی مانند اسکار بزرگ و درد زیاد که غالبا در روش FUT یا کاشت موی نواری رخ می‌دهند. در طول این درمان، موی خود بیماران پیوند زده می‌شود و این امر بدون اسکارهای زشت یا زمان بهبود طولانی محقق می‌شود. علاوه بر این، این درمان بدون چاقوی جراحی و یا بخیه انجام می‌شود. پیوند موی FUE برای درمان کم مویی در مراحل اولیه و یا پیشرفته ایده‌آل است.

برای بهرمندی از این خدمات ورزرو وقت با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید

پیوند موی FUE چیست؟


پیوند موی FUE چیست؟

FUE یک روش ترمیم موی پیشرفته با جراحی است که نسبت به سایر روش‌های سنتی پیوند مو، آسیب کمتری دارد. این راه حل ریزش مو با جراحی، هیچ گونه اسکار خطی باقی نمی‌گذارد و نتایج آن دائمی خواهد بود؛ به این معنا که موی فرد دوباره رشد خواهد کرد. با روش FUE، یک پیاز مو در هر لحظه از ناحیه اهداکننده استخراج شده و به ناحیه کم مو یا طاس پیوند زده می‌شود.

یک جراحی پیوند موی FUE از دو مرحله تشکیل می‌شود:


یک جراحی پیوند موی FUE از دو مرحله تشکیل می‌شود

استخراج:

(برداشتن یک به یک پیازهای مو از ناحیه اهدا کننده) – این بخش از روش FUT (نواری) که در آن پیازهای مو به صورت همزمان و به شکل یک نوار برداشته می‌شوند، متفاوت است.

کاشت

(قرار دادن یک به یک پیازهای مو در ناحیه طاس) – این بخش دقیقا مشابه روش FUT (نواری) است که در آن نیز پیازهای مو به صورت یک به یک (پس از جدا شدن از نوار) کاشته می‌شوند. تعیین محل زیبایی در طول استخراج و کاشت انجام می‌شود، بنابراین روند پیوند موی واقعی (که البته همیشه بستگی به حساسیت فرد دارد)، بدون درد باشد.

پیازهای منفرد از قسمت‌های پایینی و میانی پشت سر برداشته می‌شود به این دلیل که این منطقه تا حد زیادی به دی هایدرو تستسترون (DHT)؛ که هورمون کشنده مو است، مقاوم است. اگر نیاز باشد، پیازها از کنار سر برداشته می‌شود (با اینکه این ناحیه نسبت به DHT به اندازه ناحیه پشت سر مقاوم نیست). مدت زمان پیوند مو بستگی به تعداد پیازهای پیوندی، آسانی استخراج و وسعت محل کاشت مو دارد. به این دلیل که در روش FUE استخراج مو به صورت یک به یک انجام می‌شود، مدت زمان بیشتری نسبت به استخراج نواری می‌گیرد و در نتیجه طول کل روند پیوند مو بیشتر خواهد بود.

ناحیه اهدا کننده کجاست؟


این ناحیه عموما در پشت سر نزدیک به فرق سر قرار دارد. این بخش از سر به وسیله متخصص مو و به واسطه مقاومت آن در مقابل طاسی و توان رشد مجدد مو پس از برداشت مو، انتخاب می‌شود.

مزایای روش FUE چیست؟


اسکار واقعا نامرعی

به جای ایجاد یک اسکار خطی روی پشت سر مانند روش FUT، در روش FUE سوراخ‌های گرد و ریزی ایجاد می‌شوند. هر سوراخی شامل یک واحد پیاز مو (یک گروه یک تا چهار عدد مو) می‌شود. این سوراخ‌ها برخلاف اسکارهای خطی روش FUT که به سختی قابل مخفی کردن هستند، اسکارهای ریزِ نقطه شکلی روی سر بر جای می‌گذارند. به آسانی می‌توان اسکارهای FUE را حتی با موهای کوتاه پنهان کرد. این اسکارها تنها ممکن است زمانی که موهای خود را از ته می‌تراشید، نمایان شوند.

درد حداقلی بعد از انجام پیوند

از آنجایی که سوراخ‌های ریزی روی پوست ایجاد شده است، درد بعد از پیوند حداقل خواهد بود. در طول FUT یک برش بیضی شکل در پوست تا جایی که پیازهای مو قرار دارند ایجاد می‌شود. این برش نیاز به بخیه یا منگنه دارد و می‌تواند تا چند روز باعث ایجاد ناراحتی شود. در روش FUE شما عموما حتی نیاز به مسکن‌های بعد از پیوند نیز ندارید. با این حال به تمامی بیماران دارو داده می‌شود تا درد را کاهش دهد.

مراقبت‌های بعد از عمل کمتر

علاوه بر درد کمتر، سوراخ‌های کوچک زمان کمتری نسبت به اسکارهای خطی برای بهبودی نیاز دارند. هیچ بخیه یا منگنه‌ای استفاده نشده است، در نتیجه زخم ناحیه اهدا کننده به فاصله کوتاه چند روز بهبود می‌یابد.

خط رویش موی طبیعی را تضمین می‌کند

هر دو روش FUT و FUE به شما سری با موهای پرپشت و ظاهری طبیعی خواهد داد. پیشرفت‌ها در تکنولوژی‌های پیوند این اطمینان را حاصل می‌کند که موی پیوندی کاملا طبیعی به نظر برسد. هیچ کدام از این روش‌ها پلاگ ایجاد نمی‌کند.

 ریسک پایین‌ترِ پیچیدگی‌ها

مانند تمام روش‌های جراحی، یک سری محدودیت‌ها و عوارض جانبی با این روش وجود دارد، اما این روش برای بیمارانی است که مدل موی کوتاه می‌پسندند یا به سادگی نمی‌خواهند یک اسکار خطب روی فرق سرشان داشته باشند.

معایب روش FUE  چیست؟


  •  روش FUE مدت زمان بیشتری نیاز دارد: 5 تا 9 ساعت
  • روش FUE تراکم کمتری ایجاد می‌کند: حدود یک سوم تراکمی که در روش نواری حاصل می‌شود.
  • روش FUE هزینه بیشتری دارد.

کاندیداهای مناسب برای پیوند موی FUE چه کسانی هستند؟


کاندیداهای مناسب برای پیوند موی FUE چه کسانی هستند؟

ملاحظات اساسی برای بررسی صلاحیت خود برای پیوند FUE، میزان ریزش مو و داشتن مقدار کافی موی فعال و در حال رشد در قسمت‌های پشت و کنار سر هستند. شناسایی صحیح دلیل ریزش مو نیز مورد نیاز است و این تشخیص تنها به وسیله یک پزشک متخصص باید صورت پذیرد. به دلیل تفاوت‌های بین ریزش موی مردان و زنان، مردان اغلب گزینه بهتری برای جراحی پیوند مو نسبت به زنان هستند . روش FUE گزینه‌ای عالی برای کسانی است که موی خود را کوتاه نگه می‌دارند. این روش همچنین برای کسانی که پیوند مو داشته‌اند و به دنبال تراکم موی بیشتری هستندٍ، ایده‌آل است.

عمل پیوند مو چقدر طول می‌کشد؟


عمل پیوند معمولا حدود 6 تا 8 ساعت در یک جلسه یک روزه و 12 تا 16 ساعت در مجموع جلسه دو روزه طول می‌کشد. مدت زمان بستگی به تعداد پیوندهای مورد نیاز و مشخصات مو دارد.

چه زمانی رشد مو آغاز خواهد شد؟


متاسفانه فرآیند رشد مو تدریجی است به ویژه زمانی که تروما روی پوست سر به واسطه درمان FUE ایجاد شده است. بنابراین نباید انتظار داشت که تا مدتی نشانه‌ای از رشد مو مشاهده شود یا به این دلیل نگران شد .

اغلب در روش FUE بیماران تا حداقل 10 هفته هیچ رشد مویی را مشاهده نمی‌کنند، اما بین 6 تا 12 ماه طول می‌کشد تا نشانه‌های واقعی موفقیت ظاهر شوند. همچنین در برخی موارد در روش FUE، در چند ماه نخست، موهای پیوندی ممکن است دچار ریزش شوند که جای نگرانی نیست. نباید از مشاهده آن‌ها وحشت کرد زیرا که ریشه آن‌ها در جای خود باقی می‌ماند و در نهایت دوباره موی جدید رشد خواهد کرد.

نرخ موفقیت رشد مجدد مو در روش FUE بسیار بالا، در حدود 90% است؛ اما طبیعتا اگر هر گونه نگرانی در مورد نداشتن یا سرعت رشد موهای خود دارید، بهتر است با جراح FUE خود یا مرکز درمانی پیوند موی خود در مورد پیازهای موی پیوند داده شده مشورت کنید.

مدت زمان بهبودی چقدر است و مراقبت های بعد از پیوند بیمار چیست؟


مدت زمان بهبودی چقدر است و مراقبت های بعد از پیوند بیمار چیست؟

پیوندها تا حدود پنج روز بهبود می‌یابند. بعد از عمل پیوند، یک روند چهار روزه‌ی مصرف آنتی بیوتیک‌ها برای جلوگیری از عفونت باید طی شود. برای جلوگیری از نور مستقیم آفتاب تا دو هفته توصیه می‌شود که از کلاه نقابدار استفاده شود. همچنین توصیه می‌شود بین 7 تا 14 روز استراحت مطلق انجام شود. زمان استراحت به اندازه پیوند و مشخصات بهبودی فرد بستگی دارد.

نتایج روش FUE چیست؟


نتایج روش FUE چیست؟

رشد موی جدید به تدریج پس از پیوند حاصل می‌شود. اکثر موی پیوندی حفظ شده و پس از روزهای اول پس از جراحی شروع به رشد می‌کند. برخی از موها ممکن است به دلیل قرار گرفتن در فاز تلوژن چرخه رشد خود، طی دو تا شش هفته آتی دچار ریزش شوند. رشد مجدد تدریجی موی جدید، در ادامه فرآیندی که 10 تا 12 ماه پس از انجام عمل پیوند کامل می‌شود، رخ می‌دهد. جالب توجه است که وقتی کاشت مو روی خط رویش مو و صورت (به طور مثال کاشت ریش، کاشت ابرو) انجام می‌شود، رشد سریع‌تری اتفاق می‌افتد، زیرا در این نواحیِ بدن، خونرسانی بهتری انجام می‌شود. رشد به مرز 80% در 4 تا 6 ماه اول پس از انجام عمل FUE می‌رسد. نتیجه آن دائمی و ظاهری طبیعی است.

خطرات روش FUE


خطرات رایجی با انواع مختلف جراحی وجود دارند. پیچیدگی‌های محتملی نظیر عفونت، خونریزی شدید، نتایج نامطلوب و درد. همچنین روش FUE خطرات منحصر به فرد خود را دارد. شایع ترین آن خطر آسیب به پیاز مو است زمانی که آن را به صورت مستقیم از پوست سر خارج می‌کنند. وقتی که پیاز مو آسیب دیده باشد، احتمال تولید مو پس از پیوند را به شدت کاهش می‌دهد. بیماران همچنین در معرض داشتن خط رویش موی نامتوازن یا تکه تکه قرار می‌گیرند. ریسک این اتفاقات را می‌توان با انتخاب یک جراح با مهارت‌های بی‌نظیر کاهش داد. در حالی که این خطرات وجود دارند، روش FUE طراحی شده است تا نسبت به سایر روش‌های جراحی قدیمی، آسیب کمتری داشته باشد. در حالی که برخی خطرات را باید در نظر گرفت، اکثریت قابل توجهی از دریافت کنندگان پیوند FUE به شدت احساس رضایت می‌کنند و نسبت به نتایج نهایی مطمئن هستند.

هزینه پیوند مو به روش FUE :


پاسخ یکسانی برای تعیین هزینه‌ی پیوند مو نیست و از هر شخص به شخص دیگر متفاوت است، به این دلیل که عوامل متعددی در محاسبه این هزینه دخیل هستند. هزینه جلسات ممکن است بسته به نیازهای بیماران متفاوت باشد. هزینه ترمیم ابروها یا اسکارها بستگی به وسعت جلسه و میزان دشواری مورد دارد. عوامل تشکیل دهنده هزینه نهایی عبارتند از:

  • زمان جلسه
  • تعداد پیازهای موی استخراج شده
  • وجود اسکارها در نتیجه جراحی نواری پیشین
  • گزینه داشتن جلسه FUE بدون تراشیدن سر

کپی فقط با ذکر منبع و لینک بلامانع است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *