کاشت موی FUT راهی جدید در درمان تاسی و کم مویی با پیوند موی طبیعی

کاشت موی FUT راهی جدید در درمان تاسی و کم مویی با پیوند موی طبیعی

با وجود اینکه از دید برخی از فرهنگها و افراد، تاسی و کم‌مویی ایرادی ندارد، برای برخی دیگر از افراد تاسی یک مساله بسیار ناراحت‌کننده به شمار می‌رود. خوشبختانه، مانند هر عارضه دیگری، روش‌هایی برای مقابله با تاسی وجود دارد. کاشت مو به روش FUT یکی از این روشها محسوب می‌شود.

روش FUT (پیوند واحد فولیکولی) شامل برداشتن یک نوار (استریپ) از پوست پشت سر می‌باشد. سپس تمامی فولیکولهای موی منفرد یا چندگانه از این استریپ جدا شده و در محل جدید پیوند زده می‌شوند. بسته به تعداد واحدهای فولیکولی جهت کاشت، روش FUT به طور متوسط بین چهار تا شش ساعت زمان می‌برد.

پیوند مو به روش FUT یک روش بازیابی مو است و در این روش موی فرد متقاضی در دسته‌های دارای 1 تا 4 مو با نام واحدهای فولیکولی کاشته می‌شود. واحدهای فولیکولی حاوی غدد سباسه (چربی)، اعصاب، یک عضله کوچک و موهای پرزی (ولوس) می‌باشند. در کاشت مو این واحدهای کوچک به جراح اجازه می‌دهند تا هزاران گرافت در یک جلسه کاشته شوند، و درنتیجه تأثیر درمان به حداکثر می‌رسد.

روش FUT یک روش جدید بوده که مانند روشهای قدیمی از گرافتهای بزرگ‌تر که ظاهری مصنوعی را ارائه می‌دادند استفاده نمی‌کند. نتیجه کاشت مو در این روش طبیعی بوده و موی کاشته‌شده از موی طبیعی قابل تشخیص نخواهد بود.

برای بهره‌مندی از این خدمات و رزرو وقت با شماره‌های ما  تماس حاصل فرمایید

کاشت مو به روش FUT


کاشت مو به روش FUT

روش FUT که با نام جراحی استریپ نیز شناخته می‌شود، مخفف پیوند واحد فولیکولی است و نوعی جراحی کاشت مو  می‌باشد و به خاطر به حداقل رسانیدن آسیب به پوست سر و ارائه نتیجه طبیعی روشی محبوب می‌باشد.

در روش FUT ، واحدهای فولیکولی که از دسته‌های 1 تا 4 مویی طبیعی، غدد سباسه (چربی)، اعصاب، یک عضله کوچک و موهای پرزی (ولوس) تشکیل شده‌اند، کاشته خواهند شد. حفظ این واحدها به عنوان یک واحد کامل به رشد مو پس از کاشت کمک می‌کند.

روش FUT یک روش جدید بوده که مانند روشهای قدیمی از گرافتهای بزرگ‌تر که ظاهری مصنوعی را ارائه می‌دادند استفاده نمی‌کند. در کاشت مو به این روش استفاده از واحدهای کوچک به جراح اجازه می‌دهند تا هزاران گرافت در یک جلسه کاشته شوند. در صورتی که این روش به درستی انجام شود، نتیجه کاشت مو در این روش طبیعی بوده و موی کاشته‌شده از موی طبیعی قابل تشخیص نخواهد بود.

کاشت مو به روش FUT چگونه انجام می‌شود؟


کاشت مو به روش FUT چگونه انجام می‌شود؟

این روش کاشت مو با استفاده از بیحسی موضعی انجام می‌شود.

یک نوار (استریپ) نازک مو از ناحیه دهنده (donor) که در پشت سر قرار دارد، گرفته می‌شود. این موها از لحاظ ژنتیکی دچار ریزش نخواهد شد و دائمی خواهند بود. سپس استریپِ دهنده زیر میکروسکوپ مخصوص جراحی کاشت مو قرار داده می‌شود.

ناحیه دهنده (donor) تعیین شده و برای برداشت آمده می‌شود. برای برداشت مو از این ناحیه از روش برداشت استریپ FUT استفاده می‌شود. در این روش یک استریپ یا نوار بافت از ناحیه دهنده برداشته شده و سپس به واحدهای فولیکولی دارای 1 تا 4 مو تقسیم می‌شود.

پس از برداشت استریپ FUT، استریپِ دهنده زیر میکروسکوپی قرار می‌گیرد که برای جراحی کاشت مو طراحی شده است. سپس این استریپ یا نوار دهنده به واحدهای فولیکولی دارای یک تا 4 مو تقسیم می‌شود.

جراح کاشت مو بر اساس برنامه پیوند مو که مخصوصاً برای هر شخصی طراحی می‌شود، نواحی گیرنده را در زاویه و جهت مناسب ایجاد می‌کند. در این مرحله است که تجربه و تخصص فرد جراح، فرق بین کاشت موی عادی با کاشت با کیفیت را مشخص می‌کند.

در نهایت، گرافتهای مو بوسیله کارشناس جراحی در قسمتهای تاس و کم‌پشت پوست سر پیوند زده می‌شود (کارشناس جراحی با دقت هر گرافت را در ناحیه گیرنده قرار می‌دهد). جراحی پیوند مو یک روش سرپایی بوده که تحت بیحسی موضعی انجام می‌شود.

تفاوت بین کاشت مو به روش FUT و FUE چیست؟


پیوند واحد فولیکولی (FUT) و استخراج واحد فولیکولی (FUE) دو تا از بهترین روشهای کاشت مو می‌باشند. این دو روش حاصل سالها پیشرفت در زمینه پیوند مو بوده و نسبت به روشهای دیگر نتیجه و ظاهر طبیعی‌تری را ارائه می‌دهند. هر دو روش شامل جایگزینی موی سالم از پشت و دو طرف سر به قسمتهای تاس می‌باشند. اگرچه تفاوتهایی بین این دو روش وجود دارد که از برخی جهات باعث مزیت یکی بر دیگری می‌شود.

پیوند واحد فولیکولی یا FUT

در این روش نوار یا استریپ مو از قسمت موهای سالم (ناحیه دهنده دائمی) برداشته شده تا فولیکولها در ناحیه گیرنده کاشته شوند. این استریپ یا بافت دهنده (گرافت) شامل فولیکولهایی است که از یک تا چهار مو در هر فولیکول تشکیل شده است. بافت دهنده زیر میکروسکوپ قرار داده شده و به تکه‌های باریک تقسیم شده و سپس به عنوان گرافتهای فولیکول‌های جداگانه استفاده می‌شود. این روش دقیق برای افرادی که مقدار زیادی از موی خود را از دست داده‌اند مناسب‌تر است و نتیجه‌ای بسیار طبیعی خواهد داشت. اگرچه پس از عمل یک خط زخم وجود خواهد داشت که چنانچه موها کوتاه نباشند، معمولاً می‌توان آن را زیر موهای مجاور پنهان کرد.

استخراج واحد فولیکولی

این روش کاشت مو کمتر تهاجمی بوده و از برداشت استریپ استفاده نمی‌کند. واحدهای فولیکولی مستقیماً از ناحیه دهنده استخراج می‌شوند و درنتیجه زخم بسیار کم ایجاد خواهد شد و اغلب قابل مشاهده نمی‌باشد (حتی اگر فرد موهای کوتاهی داشته باشد). سوراخ ایجاد شده بایستی 9/0 میلیمتر یا کوچکتر باشد تا جای زخم مشخص نباشد. روش FUE خصوصاً برای افراد نظامی و کسانی که به طور مداوم موی خود را کوتاه می‌کنند مناسب می‌باشد. این روش همچنین به زمان کمتری برای بهبود نیاز دارد. عیب روش FUE اینست که روند کاشت در این روش بیشتر از روشهای دیگر زمان می‌برد، خصوصاً زمانی که ناحیه تحت درمان وسیع باشد. روش برداشت استریپ مانند FUT در این موارد مناسب‌تر می‌باشد، اگرچه انتخاب بهترین گزینه در نهایت به نیازها و هدف فرد متقاضی بستگی دارد.

همانطور که گفته شد، روشهای FUT و FUE تفاوت‌های قابل توجهی با یکدیگر دارند، ولی یک شباهت عمده نیز بین آنها وجود دارد : هر دوی این روشها نتیجه و ظاهری بسیاری طبیعی ارائه می‌دهند.

مزایای کاشت مو به روش FUT


مزایای کاشت مو به روش FUT

کاشت مو به روش FUT برای متخصصین کاشت ساده‌تر می‌باشد. درنتیجه گرافتهای بیشتری در یک روز پیوند زده می‌شوند. این گرافتها (دسته‌های مو) ممکن است حاوی بیش از 4 ریشه مو در هر گرافت باشند و بنابراین نتیجه بهتری با همین مقدار گرافت در مقایسه با روش FUE حاصل می‌شود. کاشت بوسیله 6 تا 8 دستیار پزشک باتجربه و یک جراح انجام می‌شود و به این وسیله کاشت بیش از 3000 گرافت در زمان کوتاه (4 تا 5 ساعت) امکان‌پذیر خواهد بود. این روش بوسیله تیم پزشکی انجام شده و هزینه کاشت از روش FUE کمتر خواهد بود.

معایب  کاشت مو به روش FUT


در مقایسه با روش FUE، مهم‌ترین ایراد کاشت مو به روش FUT خطر ایجاد زخم و دوره بهبود طولانی‌تر در هر جلسه است. روش FUT معمولاً خط زخمی در قسمت برش استریپ ایجاد می‌کند. جلسات درمانی اضافی می‌توانند منجر به کشیده شدن پوست سر شده که ظاهر ناخوشایند زخم را تشدید می‌کند.

این روش برداشتن استریپ نیاز به دوره بهبود طولانی‌تری دارد زیرا که تهاجمی‌تر می‌باشد. بخیه‌هایی که برای بستن برش استفاده می‌شوند بایستی برای یک تا دو هفته باقی بمانند و به افراد توصیه می‌شود که از انجام فعالیتهای سنگین برای چندین هفته پس از برداشت استریپ خودداری کنند.

کاشت مو به روش FUT چقدر زمان می‌برد؟


کاشت مو به این روش با استفاده از استریپ یا نواری از پوست سر جهت استخراج گرافتهای مو انجام می‌شود. استریپ پوست سر بریده شده و به تکنیسین داده می‌شود تا به شکل گرافتهای مو تقسیم شود. این روند 4 تا 6 ساعت زمان می‌برد.

مزایای کاشت مو به روش FUT


مرحله استخراج مو بوسیله روش FUT شامل برش استریپ می‌باشد که تنها در ناحیه مناسب دهنده (donor) یعنی پشت و اطراف پوست سر انجام می‌شود. این قسمت از پوست سر مناسب برای استفاده از تعداد زیادی گرافت در یک جلسه و برطرف کننده نیازهای گروه تاسی NW می‌باشد. جهت برش استریپ، عمق برش بایستی به گونه‌ای باشد که از آسیب ناخواسته جلوگیری شود و مسائل مربوط به زیبایی ظاهری رعایت شوند. سپس ناحیه برش بوسیله روش تریکوفیتیک بسته شده تا از احتمال ایجاد زخم جلوگیری شود.

روش FUT با توجه به استفاده از تعداد بیشتر گرافت نتیجه بهتری ارائه می‌دهد. برش استریپ باعث می‌شود که تعداد بالاتری گرافت به حاصل شود زیرا این استریپ، نواری از پوست بوده که حاوی تعداد گرافت با طول و عرض مناسب برای ارائه زیبایی ظاهری بیشتر می‌باشد. در حالیکه در روش FUE جراح در هر لحظه تنها یک ریشه مو را استخراج کرده در نتیجه تعداد کمتری گرافت به دست آمده و نتیجه مانند روش FUE نخواهد بود.

ریشه‌های مویی که با استفاده از روش FUT برداشت می‌شوند دائمی بوده و نتایج این روش کاشت برای همیشه باقی خواهند ماند. پوست حاوی مو در این روش از قسمتهای پشت و اطراف پوست سر گرفته می‌شوند زیرا مو در این قسمتها تحت تأثیر DHT نبوده و برای مدتی طولانی دوام خواهد داشت. برداشت ریشه مو به این روش بهترین گزینه محسوب می‌شود و انجام آن بوسیله متخصصین کاشت مو توصیه می‌شود. هزینه کاشت مو به روش FUT در مقایسه با روش FUR کمتر خواهد بود.

در روش کاشت مو به روش FUT، برخلاف روش FUE نیازی به اصلاح کامل و تراشیدن همه موهای سر نمی‌باشد. جراح تنها ناحیه استخراج را اصلاح کرده و فرد متقاضی از این بابت احساس ناراحتی نخواهد کرد و برای انجام کاشت کاملاً آماده خواهد بود. اصلاح و تراشیدن کلی موهای سر می‌تواند برای افراد نگران‌کننده باشد.

 

 

هزینه کاشت مو به روش FUT


برای کاشت مو به روش FUT عوامل متعددی از جمله حجم فولیکولهای کاشت شده و وسعت نواحی مورد کاشت و غیره دخیل می‌باشند. برای اطلاع از جزییات هزینه‌ها با پزشک مورد نظر تماس فرمایید.

کپی فقط با ذکر منبع و لینک بلامانع است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *