کاشت ابرو برای پرپشت و زیبا تر کردن ابروها و انواع روش های کاشت آن

ممکن است هیچ یک از ما تاکنون به اهمیت و تاثیری که ابرو بر ویژگی‌های ظاهری صورت دارد توجه نکرده باشیم اما به محض آنکه کسی را بدون ابرو یا ابروهای کم پشت می‌بینیم به اهمیت آن پی می‌بریم. کاشت ابرو می‌تواند با افزایش تعداد موهای ابرو به بهبود ظاهر صورت کمک کند. پس از کاشت ابرو ظاهر جدید آن دقیقاً شبیه ابروهای طبیعی خواهد شد. ظاهر ابرو بر حالت صورت تاثیر می‌‌گذارد و زیبایی ظاهری و حالت مردانه یا زنانه بودن آن را تحت تاثیر قرار می‌دهد. نداشتن ابرو باعث می‌شود که فرد به اعتماد به نفس خود را از دست دهد و احساس کند صورتش ناقص و غیر طبیعی است که این امر می‌‌تواند باعث ایجاد استرس و عصبانیت شود زیرا کاشت ابرو و پرپشت کردن آن کار بسیار دشواری است.در جراحی کاشت ابرو، موهای مورد نیاز از سایر نقاط بدن برداشته می‌شود و در ناحیه ابرو کاشته خواهد شد. پزشک فولیکول‌های سالم را از موضع مورد نظر جدا می‌‌کند، معمولا از موهای پشت سر استفاده می‌شود و سپس ظاهر دلخواه بیمار ایجاد خواهد شد. پس از کاشت ابرو موهای این ناحیه به طور طبیعی شروع به رشد می‌‌کنند بنابراین بیمار به طور منظم به اصلاح ابرو نیاز خواهد داشت.

 چه عواملی باعث ریزش ابرو می‌شود؟ 


 هنگامی‌که از ریزش مو صحبت می‌شود اکثر افراد به ریزش موهای سر فکر می‌کنند و اصلاً ریزش موهای ابرو به ذهن آنها خطور نمی‌‌کند این در حالی است که ریزش موهای ابرو در برخی از افراد بسیار چالش برانگیز است. ریزش موی ابرو می‌تواند بسیار دلسرد کننده باشد اما این مسئله ممکن است برای همه افراد پیش بیاید. در ادامه به برخی از دلایل شایع ریزش ابرو در افراد مختلف اشاره می‌کنیم.

 برخی از عوامل بر موها تاثیر می‌گذارند

 موهایی که در ابرو رشد می‌کنند شبیه موهای سایر نقاط بدن هستند که این امر بدین معنا است که آنچه بر موهای سایر نقاط بدن تاثیر می‌گذارد می‌تواند ابرو را نیز تحت تاثیر قرار دهد. به طور کلی عواملی که باعث ریزش موهای سر می‌شوند می‌توانند بر ابروها نیز تأثیر بگذارند و باعث ریزش آنها شوند.

 رژیم غذایی نامناسب

 رژیم غذایی نامناسب می‌‌تواند بر رشد موها تاثیر بگذارد و باعث نازک شدن آنها شود. کمبود سطح پروتئین یا ویتامین‌ها به ویژه آهن از جمله عوامل شایع ریزش مو محسوب می‌شوند. مصرف بیش از حد برخی از ویتامین‌های خاص نیز باعث ریزش موهای ابرو خواهد شد.

 مصرف برخی از داروها

 مصرف برخی از داروها که باعث ریزش موهای سر می‌شود می‌‌تواند بر موهای ابرو نیز تاثیر بگذارد و باعث ریزش آنها شود. کم کاری تیروئید و درماتیت آتوپیک به ویژه در افرادی که پوست آنها حساس است باعث ریزش موهای سر و ابرو می‌شود.

 اصلاح ابرو

 اصلاح ابرو و فرم دهی آن می‌تواند باعث نازک شدن موهای آن و از بین رفتن دایمی ‌موهای این قسمت شود. اصلاح مداوم موهای این ناحیه باعث ضعیف شدن فولیکول‌ها و آسیب دیدگی آنها می‌‌شود که در نهایت رشد موها متوقف خواهد شد.

 استفاده از لوازم آرایش

 استفاده از لوازم آرایشی می‌تواند بر موهای ابرو تاثیر بگذارد. استفاده از مداد ابرو و پاک کردن آن با خشونت می‌‌تواند در بلند مدت باعث ریزش موهای این ناحیه شود و ظاهر آن را تغییر دهد.

 بالا رفتن سن و پیری

 در برخی موارد ریزش موهای ابرو به علت بالا رفتن سن رخ می‌دهد. به طور طبیعی با بالا رفتن سن موها نازک می‌‌شوند که این وضعیت می‌‌تواند در ابروها در مقایسه با سر بیشتر باشد و باعث جلب توجه شود.

 چه کسانی می‌‌توانند متقاضی کاشت ابرو باشند؟


چه کسانی می‌‌توانند متقاضی کاشت ابرو باشند؟

 معمولاً اکثر افرادی که درصدد کاشت ابرو هستند بیش از حد به اصلاح ابروهای خود و تغییر حالت آن پرداخته‌اند. حدود ۷۰ درصد از افرادی که برای کاشت ابرو به مراکز تخصصی کاشت مو مراجعه می‌‌کنند زنان سی و چهل ساله هستند که به تدریج با علائم نازک شدن موها و ایجاد نقاط خالی در ابروی خود مواجه شده‌اند و قصد دارند ظاهر ابروهای خود را بهبود ببخشند.

 آیا واقعاً کاشت ابرو می‌تواند به این افراد برای دستیابی به ظاهر دلخواه کمک کند؟


 کاشت ابرو شبیه کاشت مو و انتقال فولیکول‌های موی طبیعی است که پزشک یک مجموعه از فولیکول‌های فعال را از موضع مورد نظر که معمولاً شامل قسمت پشت سر است برمی‌دارد و آن را به ابروها انتقال می‌دهد. سپس با دقت آنها را در نقاط مورد نظر قرار می‌دهد تا ظاهر دلخواه و مورد نظر ایجاد شود. بیمار می‌‌تواند پس از کاشت ابروی خود شاهد نتایج به دست آمده و تغییر ظاهر خود باشد. پزشک برای ایجاد ظاهری طبیعی با دقت فولیکول‌ها را در زوایای مختلف ابرو قرار می‌دهد. هدف از کاشت ابرو بهبود ظاهر، تراکم و وضعیت ابرو است.

 برای کاشت ابرو از چه روش‌هایی استفاده می‌شود؟


 کاشت ابرو به روش FUE چیست؟

 در کاشت ابرو به روش FUE فولیکول‌های مو با استفاده از وسایل و تجهیزات مخصوص از قسمت پشت سر برداشته می‌شوند. هدف از انتخاب فولیکول‌های بسیار ریز این است که می‌‌تواند تا حد امکان ظاهری طبیعی داشته باشند و شبیه موهای طبیعی ابرو به نظر برسند. معمولا کاشت ابرو به روش FUE در یک تا دو جلسه انجام می‌شود تا بهترین نتایج مورد انتظار بیمار به دست بیاید. در صورتی که بیمار قصد ترمیم کامل و افزایش تراکم ابروی خود را داشته باشد به دو جلسه درمان نیاز خواهد داشت. کاشت مو به روش FUE یک روش کاملا ایمن است اما باید بیمار به جراح پلاستیک و تیم پزشکی باتجربه و آموزش دیده مراجعه کند. کاشت ابرو تحت بی حسی موضعی با لیدوکایین و محلول آدرنالین انجام می‌شود. با توجه به ماهیت کاشت ابرو که عمدتاً در بانوان انجام می‌شود و باید فولیکول‌های کوچک با قطر کم انتخاب شود، می‌توان موها را بدون نیاز به شیو کردن موضعی که قرار است موهای مورد نیاز از آنجا برداشته شود به روش FUE تهیه کرد. معمولاً پزشک فقط یک برش کوچک را روی پوست سر ایجاد می‌‌کند و فرآیند استخراج فولیکول‌ها را انجام می‌دهد.

 کاشت ابرو به روش FUT چیست؟

 در کاشت مو به روش FUT یا تکنیک نواری، یک قسمت از پوست موضعی که قرار است از موهای آن قسمت برای پیوند استفاده شود به صورت نواری برداشته می‌شود که این کار باعث ایجاد بافت اسکار دائمی خواهد شد. در این روش، یک جراح با تجربه می‌تواند بافت اسکار خطی حاصل از جراحی اول را از بین ببرد و فقط یک بافت اسکار روی سر بیمار باقی بماند.

 مراقبت‌های پس از کاشت ابرو شامل چه مواردی است؟


 مراقبت‌های پس از کاشت ابرو شبیه مراقبت‌هایی است که پس از تتو توصیه می‌شود و پوست دچار تورم و کبودی خفیف خواهد شد. اکثر بیماران سه روز پس از کاشت ابرو بهتر می‌‌شود و پس از هشت روز به طور کلی تورم و کبودی ایجاد شده از بین خواهد رفت. به طور کلی حدود چهار ماه طول می‌کشد تا موهای جدید شروع به رشد کنند بعد از یک سال حداکثر تعداد موهای مورد انتظار رشد خواهند کرد و فرد می‌تواند از ظاهر جدید ابروهای خود لذت ببرد و مانند قبل آنها را اصلاح کند.

 نتایج حاصل از کاشت ابرو به چه صورت خواهد بود؟


نتایج حاصل از کاشت ابرو به چه صورت خواهد بود

 از آنجایی که ابرو بخش بسیار کوچکی از صورت را به خود اختصاص داده است کاشت ابرو به دقت و مهارت بالایی نیاز دارد بنابراین می‌‌توان با برنامه‌ ریزی دقیق به خلق نتایج عالی و افزایش تراکم ابرو و پرپشت شدن آن کمک کرد. معمولاً طی مدت ۶ تا ۱۲ ماه پس از کاشت ابرو، موهای پیوند شده به طور کامل رشد می‌کنند و ظاهر ابرو بهبود می‌یابد. نتایج حاصل از کاشت ابرو کاملا طبیعی و دائمی است.

 موفقیت کاشت ابرو به چه چیزهایی بستگی دارد؟ 


 موفقیت کاشت ابرو به عوامل متعددی از قبیل مهارت و تخصص پزشک، ارزیابی دقیق بیمار، تجربه و دانش کافی پزشک در خصوص آناتومی ابرو، دقت بالا در پیوند مو، توجه به جزئیات، توانایی جراح برای استفاده از گرافت‌های مو برای ایجاد زوایا و ظاهر مورد انتظار بیمار، و پیوند صحیح آنها برای جلوگیری از آسیب دیدگی گرافت‌ها بستگی دارد.

 عوارض جانبی حاصل از کاشت ابرو شامل چه مواردی است؟ 


عوارض جانبی حاصل از کاشت ابرو شامل چه مواردی است؟

 به طور کلی بر اساس ظاهر و تراکم مورد انتظار بیمار، فرایند کاشت ابرو در یک روز انجام می‌شود. در این روش صد تا هزاران مو در ابرو پیوند می‌شود که پزشک برای کاهش میزان درد از بی حسی موضعی استفاده می‌کند. پس از کاشت ابرو بیمار دچار تورم و کبودی می‌‌شود که ممکن است اطراف چشم‌ها را نیز درگیر کند، این مسئله کاملاً طبیعی است و پس از چند روز از بین می‌رود. بانک است در اطراف ابروی بیمار چند زخم کوچک ایجاد شود که اغلب ۲۴ ساعت پس از شروع دوران بهبود از بین می‌رود.

 سوالات متداول در خصوص کاشت ابرو


 آیا تغییر نکردن ابرو شش روز پس از کاشت موهای جدید طبیعی است؟ آیا این مسئله می‌تواند به تورم این قسمت ارتباط داشته باشد؟

 معمولاً یک هفته زمان کوتاهی برای مشاهده نتایج حاصل از کاشت ابرو است زیرا در این دوران علاوه بر تورم این قسمت، رشد موهای پیوند شده با تاخیر آغاز خواهد شد. حداقل ۶ ماه طول می‌کشد تا نتایج نهایی حاصل از کاشت ابرو قابل مشاهده باشد که این امر در برخی از بیماران طولانی‌تر خواهد بود.

 آیا کاشت ابرو برگشت پذیر است؟

 کاشت ابرو برخلاف تتو، رنگ کردن و سایر روش‌های موجود برای بهبود ظاهر ابرو یک راه ‌حل دائمی است که در این روش پزشک از فولیکول‌های مو در موضع دهنده برای ایجاد ظاهری طبیعی در موضع گیرنده استفاده خواهد کرد. معمولا نتایج حاصل از کاشت ابرو برای دیگران قابل تشخیص نیست زیرا موهای پیوند شده همانند موهای طبیعی این قسمت رشد می‌کنند.

 هزینه کاشت ابرو چقدر است؟

 به طور کلی هزینه کاشت ابرو به موقعیت مطب پزشک بستگی دارد. برای کاشت ابرو به کمک موهای سر باید پزشک دارای تخصص و مهارت کافی در خصوص ارزیابی وضعیت موهای بیمار باشد زیرا این مسئله در فرآیند پیوند مو اهمیت بسیار زیادی دارد. بنابراین هنگامی‌که جراح به پیوند مو می‌‌پردازد باید پیچ و تاب طبیعی موها را در نظر داشته باشد تا بتواند آنها را در موقعیت مناسب قرار دهد. پزشک باید موها را متناسب با ظاهر طبیعی موهای ابرو پیوند دهد. به این ترتیب جراح باید تخصص و مهارت کافی برای انجام پیوند ابرو با استفاده از روش‌ها و دستگاه‌های مخصوص را داشته باشد، در غیر این صورت نمی‌تواند ظاهر مورد انتظار بیمار را ایجاد کند.

 

“کپی فقط با ذکر منبع و لینک بلامانع است.”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *